Yılın tabanca ödülü Türk markası Canik’e...
Reklam

Yılın tabanca ödülü Türk markası Canik'e verildi

ABD'de düzenlenen 2019 Industry Choice Award yarışmasında yılın tabanca ödülünü Canik'in TP9 Elite Combat Modeli kazandı.

Yılın tabanca ödülü Türk markası Canik'e verildi

ABD'de düzenlenen 2019 Industry Choice Award yarışmasında yılın tabanca ödülünü Canik'in TP9 Elite Combat Modeli kazandı.

Yılın tabanca ödülü Türk markası Canik'e verildi
28 Haziran 2019 - 16:19

Türk üretimi silaha ABD'de 'yılın tabancası' ödülü verildi. 2019 Industry Choice Award (ICA) yarışmasında Samsun Yurt Savunma A.Ş.'nin tabanca markalarından Canik'in TP9 Elite Combat Modeli yılın tabancası ödülünü kazandı.

Tabanca kategorisinin dışında tüfekler, av tüfekleri, optikler, aksesuarlar ve mühimmatlar da ödül verilen diğer kategoriler arasında yer aldı. ICA 2019 adayları; silah perakendecileri, distribütörler, profesyonel atıcılar, silah ustaları, kolluk kuvvetleri, askeri personel, basın üyeleri ve hoppy atıcılarından oluşan geniş katılım içeren jüri tarafından değerlendirmeye alındı. ABD silah endüstrisinin en etkili isimlerinden oluşan juri tarafından uygulamalı, tarafsız ve uzun soluklu yapılan değerlendirme ve testler neticesinde ödüllerin sahipleri belirlendi.

'ÖDÜLÜ ALMASINDAKİ EN BÜYÜK ETKEN FİYATI'

Samsun Yurt Savunma A.Ş Genel Müdürü Utku Aral yaptığı açıklamada, "Canik TP9 Elite Combat ile en iyi performansı en iyi fiyatla kullanıcılara sunması ile yarışmayı önde tamamlamıştır. TP9 Elite Combat modelinde Salient Arms tarafından tasarlanmış performans parçaları standart olarak bulunmakta. Canik'in TP9 Elite Combat'ı son derece erişilebilir bir fiyat ile tüketicinin beğenisine sunuyor olması şüphesiz jürinin bu ödülü vermesindeki en büyük etkendir. Bunun yanı sıra 50 bin ve üzeri atım ömrüne sahip yüksek teknoloji namlusu, zengin kutu içeriği ve dünya da ilk emniyet mandallı düz alüminyum tetik tasarımı da yine jüriden tam not alan diğer özellikleri arasındadır" dedi.

"DÜNYA'DA İLK 10 İÇİNDEYİZ"

Aral, "Canik Tabanca markası adı altında yıllık 280 bin adedi Türkiye'de 40 bin adedi yurtdışında olmak üzere toplam 320 bin adet tabanca üretimi kapasitesi ile Türkiye'nin en büyük, dünyanın da 10'uncu en büyük tabanca üreticisi konumundayız. Türkiye'de 2 ve ABD'de 1 adet olmak üzere toplam 3 tesiste, üretim gerçekleştiriyoruz. Ülkemizi uluslar arası arenada birinciliklerle temsil etmek bizi gururlandırıyor" şeklinde konuştu.

Canik daha önce 2017 Industry Choice Award yılın tabanca ödülünü TP9 SFx ile almıştı, 2018'de ise TP9 SF Elite modeli ikincilik ödülüne hak kazanmıştı.

Kaynak: İHA

YORUMLAR

  • 0 Yorum