Birikim Okulları Antalya Kampüsü Açıldı
Reklam

Birikim Okulları Antalya Kampüsü Açıldı

Türkiye genelinde 43 okul 18 kampüsüyle eğitim veren Birikim Hayat Kolejinin Antalya Kampüsü törenle açıldı.

Birikim Okulları Antalya Kampüsü Açıldı

Türkiye genelinde 43 okul 18 kampüsüyle eğitim veren Birikim Hayat Kolejinin Antalya Kampüsü törenle açıldı.

Birikim Okulları Antalya Kampüsü Açıldı
13 Haziran 2019 - 17:16

Anaokulu, ilkokul ve ortaokul öğrencilerine eğitim verecek kampüsün 12 Haziran’da düzenlenen açılış törenine Antalya Muratpaşa Kaymakamı Sedat Sırrı Arısoy, Muratpaşa İlçe Milli Eğitim Müdürü Halil Ünal, Muratpaşa İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Muzaffer Erdoğan, Gündoğmuş İlçe Milli Eğitim Müdürü Fatih Türköz, Birikim Okulları Genel Müdürü Yusuf Yalçın, Tahtakale Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Sedat Cengiz, Muratpaşa Belediye Başkan Vekili İsa Güzel, Anadolu Birliği Genel Başkan Bedri Yalçın, Saadet Partisi İl Başkanı Ramazan Düzen, Saadet Partisi Genel İdare Kurulu Üyesi Hasan Güldal, Cansuyu Yardımlaşma Derneği Genel Başkan Yardımcısı Ersan Bilgin, Anadolu Gençlik Derneği Antalya Şube Başkanı Ahmet Muhammet Pişirici,  Ak Parti Kepez İlçe Başkanı Bahattin Bayraktar, Memursen Antalya İl Başkanı Mustafa Çoban, Şuurlu Öğretmenler Derneği Antalya Şube Başkanı Ebubekir Özsarı’nın yanı sıra çok sayıda eğitimci, veli ve öğrenci katıldı.
 
 
“Hayat Denge Modeli”
Açılış töreninde konuşan Birikim Hayat Okulları Genel Müdürü Yusuf Yalçın;
Birikimin, bir medeniyet projesi ve kültürel bir donanım markası olmak üzere yola çıktığını ifade ederek, “ Milli ve manevi değerlerine bağlı, ailesine saygılı, milletine, vatanına, topluma faydalı bireyler yetiştirmek temel gayesidir. Biz üç ana unsuru bir saç ayağı olarak kabul ediyoruz. Akademik gelişim, Manevi Gelişim ve Sosyalleşme kültürü” dedi. Birikim’in Milli Eğitimin zorunlu müfredatını en ince ayrıntısına kadar uygulayan, bunun yanında seçmeli derslerle de hayata dokunuş anlamında kendi müfredatlarını da uyguladıklarını belirten Yalçın, “Sadece “Başarıya Odaklı” bir eğitim sisteminin, toplumsal yapımızdaki manevi deformasyonlara çare olamayacağını, bunun için ahlak ve maneviyatı öğrencilerimize aktaran bir eğitim formasyonunu temel alıyoruz. Elbette, eğitimin temeli aileden atılmaya başlanır. Ama, bir sonraki aşamada okulda, bireyler hayata bakış açılarını kuşanarak donatılır. Aile, toplum, çevre duyarlılıkları oluşur. Birikimin bu bağlamda bir hayat felsefesi var, eğitime bakışında medeniyetimize damga vuran değerlere bağlılığı esas alan bir duruşu var. Buna biz Hayat Denge modeli diyoruz ve anaokullarımızdan itibaren bu dengeyi oluşturacak nitelikte eğitim donanımlarını öğrencilerimize aktarmaya çalışıyoruz.
Hayata dokunuş dediğimiz anaokulundan itibaren hayat denge modelindeki tüm “İyi, güzel ve hakkaniyet” değerlerini çocuklarımızın belleklerine koymaya çalışıyoruz. İkinci safha ise 5-6-7-8’nci sınıf dediğimiz eğitime hazırlık süreciyle öğrencilerimizi zihinsel olarak bakışlarını hazırlıyor, bu temeli aldıktan sonra akademik süreç olan lise döneminde bilgiyle donatıyoruz” diye konuştu.
Son olarak; bize teslim edilen çocuklarımıza gençlerimize öncelikli kendisine sonra ailesine, sonra ait olduğu topluma vatana, millete faydalı hayırlı insanlar olarak yetişmesini arzu ederek çalışıyor ve gayret ediyoruz,” dedi.
 
Birikim Hayat Okullarının Hayalleri Büyük
 
Törende konuşan Tahtakale Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Sedat Cengiz, gençliğimiz bir tufan içerisinde.
 Birikim Hayat Okulları büyük hayaller taşıyor.
 Bir tencere sütü yoğurda dönüştüren bir kaşık mayadır. O maya bu toplulukta inşallah. Hayallerimiz büyük dedik öğle çocuklar yetiştireceğiz ki insan merkezli sistemi oluşturacağız.  Birikim okulları Müslüman merkezli değil, bütün insanları kucaklayacak. Hangi düşüncede olursa olsun, hangin inançta olursa olsun, herkes huzur, saadet, refah içerisinde olacak.
Birikim Hayat okulları 3 yıl içinde Antalya’da en gözde, en çok tercih edilen okul olacak” dedi.
 
 
 Törende konuşan Muratpaşa Belediye Başkan Vekili İsa Güzel, “Özlediğimiz toplum için ideal öğrenciler her düşünceye saygılı olan ve her fikri barındırabileceğini iddia eden kolej olmasından dolayı yönetimi kutluyorum. Günümüzde en çok ihtiyacımız olan insanlar birbirine saygılı olmak, yaradılanı yaradandan ötürü hoş görmek. Hiç kimsenin doğal yaşamını başkalarının baskısıyla değiştirmek insanları zorlamak, dayatmak gibi bir hakkı olamaz.
Kolejlerin verdikleri İlanlarda meslek sahibi olmak için bizi tercih edin diyorlar. Ama hiç kimse iyi insan olmak için bizi tercih edin diye ilan vermiş değil.
Önce iyi insan olsun yardım sever olsun, sosyal olsun. İnşallah söylediğiniz gibi güzel insanlar yetiştirirsiniz," diyerek konuşmasını tamamladı.
 
 
 
Törende konuşan Muratpaşa Kaymakamı Sedat Sırrı Arısoy, “eğitim üzerine söylenecek birçok fikir var. Bu nesil teknolojiyi iyi kullanan çabuk kavrayan çabuk sıkılan, çabuk tüketen bir nesil. Dolayısıyla eğitim politikalarında mutlaka bunu göz önünde bulundurmamız gerekiyor. Eğitim dünyasında rol üstlenen Birikim Hayat Koleji'nin Antalya’mıza hayırlı olmasını ve başarı sağlamasını temenni ediyorum,” dedi.
 
 Konuşmaların ardından kurdele kesimiyle devam eden tören, okulun gezilmesiyle sona erdi.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum