banner102
25 Kasım 2017 Cumartesi

Uzunkaya; "Adalet Tecelli Ettirilmedi"

Yürüme Hayaliniz Güvence Altında

18 Kasım 2014, 01:52
Yürüme Hayaliniz Güvence Altında
Akdeniz Gazetesi Röportaj
 Uncalı Meydan Hastanesi’ne yeni atanan Ortopedi Dr. Cengiz Yılmaz’la yaptığımız söyleyişi de Hastane olarak ortopedide çok iddialı olduklarını her vakaya cevap verecek ve tedavi edebileceklerini,  ekipmanlarına ve ekibine güvendiğini dile getirdi.

 

Kendinizden kısaca bahseder misiniz?

1966 Denizli Çameli doğumluyum, Orta öğretimi Isparta Gönen Öğretmen Lisesi, yüksek öğrenimi Hacettepe Üniversitesi’nde yaptım.  (1983 – 1990)

İhtisasımı yine Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Ortopedi Travmatoloji Ana Bilim Dalı’nda tamamladım. (1991 – 1996)

 

1996 yılında 6 ay Konya Akören Sağlık Ocağı’nda (asm) mecburi hizmet görevinde bulundum.

1996 – 2006 arası 10 yıl Bucak Devlet Hastanesi ortopedi travmatoloji uzmanı olarak görev yaptım.

2006 – 2014 yılları arasında Bucak Özel Lider Hastanesinde Kurucu Başhekimlik ve ortopedi travmatoloji uzmanı olarak görev aldım.

2014 Eylül ayı itibari ile Uncalı Meydan Hastanesi Ortopedi ailesine katıldım.

 

Ortopedi travmotoloji ' nin ilgilendiği alanlar;

 

İnsan  vücudunun oldukça geniş bölgelerini ,vücut ağırlığının yaklaşık olarak % 60’nı kapsar .Alt branş olarak el cerrahisi , vertebra cerrahisi , spor yaralanmaları , tüm vücuttaki uzun kemiklerin kırıkları , kalça ve diz , pediatrik ortopedi ,  eklem hastalıkları ve ayak cerrahisi gibi her biri ayrı alt ihtisası gerektiren bölümlerdir. Bu alt bölümler içinde özellikle kalça ve diz eklem rahatsızlıkları, pediyatrik ortopedi, kemik uzatma ameliyatları, iyileşmeyen uzun süreli tedavi görmüş kırıkların tedavisi konusunda kendimi geliştirdim.

 

Uzun yıllar Bucak ilçesinde çalışmış olmam nedeniyle Batı Akdeniz (Teke yöresinden ) gelen çok sayıda hastam olduğu için hastalarımın bana kolay ulaşabileceği Antalya Uncalı Meydan Hastanesinde göreve başlamayı uygun buldum.

 

Op.Dr.Tolga Akkaya - Op.Dr.Ahmet Yapıcı - Op.Dr.Serdar Özyalçın arkadaşlarımızla birlikte iyi bir ekip oluşturduk. Zaman içinde Uncalı Meydan Hastanesi Batı Akdeniz Bölgesinde Ortopedi ve Travmatoloji konusunda açığı kapatacak ve önemli bir merkez haline geleceğiz.

 

Neden ortopedide iddialısınız?

 

Ameliyatlarımızı bireysel olarak değil, alanında uzman olan meslektaşlarımızla beraber ekip olarak girip tedavi uyguluyoruz.

Hastanemizde bütün branşlarla ilgili gerekli tüm modern tıbbi cihaz ve ekipmanlar mevcuttur.

 

Ayrıca Op. Dr. Ahmet Yapıcı el cerrahisi ve mikro cerrahi , Op.Dr. Tolga Akkaya spor yaralanmaları ve vertebra cerrahisi , Op.Dr. Serdar Özyalçın ' ın travmatoloji konusunda çalışmalarını sürdürüyorlar.

 

Ortopedik cerrahinin gerekli olduğu bütün hastaların hastanemizde tedavisi mümkündür.

 

Belli bir yaştan sonra kemik erimesinden dolayı kemikler çabuk kırılıyor. Genç biriyle belli bir yaştan sonra kırık olarak yaşayan vakalar iyileşme veya tedavi süresi arasındaki fark nedir?

 

 Gençlerde tedavinin süresi daha kısa olur.

 

En çok hangi hastalık nedeni ile başvururlar?

 

 Bize gelen genç hastalar en çok menüsküs ve dizde bağ yaralanmaları, yaşlı hastalar ise eklem kireçlenmeleri, artrozları nedeniyle başvururlar. Bu hasta gruplarında en çok kapalı olarak artroskopik müdahaleler, yaşlı hasta grubunda ise eklemin değiştirilmesi şeklinde yapılan protez ameliyatları sık olarak yapmaktayız.

 

Unutamadığınız bir anınızı paylaşır mısınız?

 

18 yıl önce Bucak Devlet Hastanesi’nde tedavisini yapmış olmaktan gurur duyduğum bir hastam ile ilgili bir anımı paylaşa bilirim. Üzerine ağır cisim düşmesine bağlı vertebra kırığı ve bacaklarında felç olan hastamın ameliyat ile tedavisini yaptıktan 2 ay sonra felç iyileşerek desteksiz yürümeye başladığı andır.

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
2017 Yılında En İyi Hizmet Veren Belediye Hangisi ?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner127
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
e-gazete
  • Antalya Haber - Antalya Güncel - Antalya Son Dakika - Akdeniz  son dakika  - Akdeniz Haber - 27 Ocak 2016
KARİKATÜR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV
Günlük Dözviz Kurları Araçları Dailyforex.com tarafından sağlanmaktadır.