banner102
25 Kasım 2017 Cumartesi

Uzunkaya; "Adalet Tecelli Ettirilmedi"

Serik Belediye Başkanı Ramazan Çalık

02 Kasım 2012, 00:44
Serik Belediye Başkanı Ramazan Çalık
 Prof. Dr. Ramazan ÇALIK, 1961 Antalya Serik-Yeşilyurt doğumludur. 09.07.2012 tarihinde Yükseköğretim Kurumu Başkanlığı tarafından Uşak Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanlığına atanan Prof. Dr. ÇALIK, 1985 yılında Selçuk Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi’nden mezun olmuştur.

 

1988 yılında Selçuk Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Atatürk İlkeleri ve İnkılâp Tarihi Ana Bilim Dalı’nda yüksek lisansını, 1994 yılında da doktorasını tamamlayarak aynı kürsüde yardımcı doçent olarak atanmıştır. Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi alanında 2005 yılında Doçent ve 2010 yılında Profesör unvanlarını alan ÇALIK, Türk-Alman Dostluk Derneği üyesi olup üç yıl Almanya olmak üzere Avusturya ve İsviçre’de akademik görevlerde bulunmuştur. Yurt içi ve yurt dışında yürütülen uluslararası birçok projede yürütücü ve danışman olarak görev alan Prof. Dr. ÇALIK, uluslararası ve ulusal çok sayıda dergiye de hakemlik yapmıştır. Yürüttüğü projelerle ülkemize 1,5 milyon Euro civarında maddi girdi sağlayan ÇALIK, bu faaliyetlerini halen sürdürmektedir. Almanca ve Türkçe olmak üzere uluslararası ve ulusal hakemli dergilerde pek çok yayını ve 6 kitabı bulunan Prof. Dr. ÇALIK, çok sayıda uluslararası ve ulusal sempozyum ve konferansa konuşmacı ve yönetici olarak iştirak etmiştir. Bir dönem Selçuk Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Cumhuriyet Tarihi Ana Bilim Dalı Başkanlığı görevini yürüten Prof. Dr. ÇALIK; dekan yardımcılığı, senato üyeliği ve meslek yüksekokulu müdürlüğü gibi çeşitli idarî görevlerde de bulunarak yöneticilik alanında tecrübe sahibi olmuştur. Almanca bilen Ramazan ÇALIK, evli ve üç çocuk babasıdır.

Hedeflerim;

   "Meslekî hayatım boyunca yurt içinde ve yurt dışında birçok yayın ve proje gerçekleştirerek eğitim ve sosyal alanlarında; yürüttüğüm idari görevler vasıtasıyla da bürokrasi alanında tecrübe kazandım." "Serikli olmam, ben ve eşimin ailelerimiz ve akrabalarımızın Serik’te oturması hasebiyle burayla irtibatımı hiçbir zaman koparmadım. Serik’in sorunlarını yakından takip ediyor, sahip olduğum yöneticilik tecrübesi ve çalışma azmiyle ilçemize hak ettiği hizmeti sunabileceğimi düşünüyorum." "Doğduğum yer olan Serik’e vefa borcum olduğunu biliyor; bundan sonraki yaşamımı memleketim olan Serik’te sürdürmek; tecrübe, birikim ve mesaimi Serik ve Serikliler için sarf etmek istiyorum."

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
2017 Yılında En İyi Hizmet Veren Belediye Hangisi ?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner127
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
e-gazete
  • Antalya Haber - Antalya Güncel - Antalya Son Dakika - Akdeniz  son dakika  - Akdeniz Haber - 27 Ocak 2016
KARİKATÜR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV
Günlük Dözviz Kurları Araçları Dailyforex.com tarafından sağlanmaktadır.