Öne Çıkanlar Türkiye nüfusu NİSAN AYI ENFLASYONU nuhasebe İstiklal Marşını ilahi gibi okudular Tahsilat Genel Tebliği Yayınlandı

Medical Park Uşak Hastanesi değerlendirmesi

Kurumsal hizmet anlayışını “Herkes İçin Sağlık” ilkesini esas alarak sürdüren Medical Park Uşak Hastanesi, seçkin hekim kadrosu, çağın gerekli kıldığı teknolojik altyapısı ve modern hizmet binası yla Ege Bölgesi’nin, sağlıktaki parlayan yıldızı olmaya devam ediyor.

Medical Park Uşak Hastanesi değerlendirmesi
 Uşak’a geldiği ilk günden bu yana yenileme ve yatırım çalışmalarına devam eden Medical Park Uşak Hastanesi: Acil Servis, Beyin ve Sinir Cerrahisi, Cildiye, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları, Çocuk Cerrahisi, Dahiliye, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon, Genel Cerrahi,  Göğüs Hastalıkları, Göz Hastalıkları, Kadın Hastalıkları ve Doğum, Kardiyoloji, Kalp ve Damar Cerrahisi, Kulak Burun Boğaz, Nöroloji, Ortopedi ve Travmatoloji,  Üroloji, Anestezi ve Reanimasyon,  Beslenme ve Diyet poliklinikleri ile sağlık hizmetleri alanında öncü olmayı sürdürüyor..

Gazetemiz Akdeniz’in ziyaret ettiği Medical Park Uşak Hastanesi Genel Müdürü Op. Dr. Ömer Faruk AZAL, hizmet anlayışları ve uygulamaları hakkında şunları söyledi;’’alanında uzman deneyimli kadromuz ve gelişmiş tıp teknolojisi ile7 gün 24 saat grubun ‘’Herkes İçin Sağlık’’ sloganını gururla söylemeye devam ederek Uşak ili başta olmak üzere çevre illere de kaliteli sağlık hizmeti sunmaya devam ediyoruz. Hastalarımızın ve yakınlarının yüzündeki gülümsemeyi sürekli kılmak için çalışıyoruz.

Doktor sayımızı 46’ya ulaşırken amacımız; mesleğinde en iyi olmak için gereken eğitim, deneyim ve özelliklere sahip, kendini sağlık hizmetine adamış, özverili bir ekip oluşturarak hizmet vermek.
 Ayaktan tedavi gören hasta sayımız aylık ortalama 21.900 kişiyi bulmaktadır.

Hastaların tüm hayati fonksiyonlarının izlenebildiği son teknolojiye sahip monitörler ile donatılmış Genel ve Yeni doğan Yoğun Bakım Üniteleri 24 saat çevre il ve ilçelerden de hasta kabul edebilen bir referans merkezi konumundadır.  Bu alanlar başta olmak üzere birçok alanda bölgenin sağlık ihtiyacını büyük ölçüde karşılayacak kapasiteye sahibiz ve bölgenin önemli bir referans merkezi olma yolunda ilerlemekteyiz. Bu sayede Uşak dışında civar il ve ilçelerimizden pek çok hastanın, kritik pek çok vakanın diğer illere sevk edilmesi yerine, hastanemize yönlendirilerek tedavi olmaları sağlanmıştır. Hastanemiz hasta sevki ya da yönlendirmesine aracılık eden bir hastane olmayıp, her tür hastanın kabul edilip tedavi edilebildiği referans bir merkezdir.

Yeni doğan Yoğun Bakım ünitemizde;435 bebek sağlıklarına kavuşturularak ailelerine teslim edilmiştir. Kim bilir belki de geleceğin yöneticileri bu bebeklerimizden biri olacak.
 Ve yine Genel Yoğun Bakım ünitelerimizde; 2.327 hastamıza yoğun bakım hizmeti sunarak sağlığına ve ailelerine kavuşturduk.’’
Acil müdahale hayat kurtarır

Zamanında ve ehil ellerde yapılan anjiyo işlemi ile kalp krizi başladıktan iki saat içinde durdurulabiliyor. Akut kalp krizi sırasında ilk iki saatte yapılan anjiyo ile tıkalı damar anında tespit edilerek kalp krizini durdurmaya yönelik damar stent işlemi ile açılmakta ve by-pass gerekliği çoğunlukla ortadan kalmaktadır. Böylece hem hastada ölüm riski azaltılmış hem de uzun dönemde geçirilmiş kalp krizi etkilerinden hasta kurtarılmış oluyor.

 Kalp Damar Cerrahisi bölümünde; koroner by-pass, kalp kapak ameliyatları gibi pek çok kardiyak cerrahi konusunda da her türlü müdahale başarı ile yapılabilmektedir. Özelikle acil müdahalenin hayat kurtardırdığı anlarda ya da teşhis ve tedavisinde zamanın çok büyük önem arz ettiği bazı hastalıklarda, böyle kapsamlı bir hastanenin Uşak ve çevresine verdiği hizmetin sağladığı faydaya dikkat çekerek,’’Anjiyo ve by-pass için Uşak dışından da hastalarımızın olması verdiğimiz hizmetin kalitesini ve güvenini göstermektedir’’dedi.

2012 yılında 2.427 anjiyo ve 415 açık kalp ameliyatı ve 425 periferik damar ameliyatı ile bölgenin önemli bir referans merkezi olma yolun olduklarını kaydetti.
Açık Kalp ameliyatlarında hastalarımız hiçbir ücret ödemeden, Sağlıklı bir şekilde hastanemizden ayrılmaktadır. 

Yine hastanemizde Ortopedi, Üroloji, Kadın hastalıkları, Kulak Burun Boğaz, Beyin Cerrahisi, Çocuk Cerrahisi ve Genel Cerrahi branşlarında dünyada bile sayılı olarak gerçekleştirilen pek çok operasyon başarılı ve güvenli bir şekilde yapılabilmektedir. Dünyada birçok hastalığın tedavisinde ilk seçenek durumuna gelen endoskopik cerrahi yöntemleri, böbrek taşlarında uygulanan kapalı yöntemler, safra kesesi, tümör cerrahisi, reflü cerrahisinde uygulanan kapalı yöntemler ve kadın hastalıkları bölümümüzde uygulanan laporoskopik cerrahi, ortopedi bölümümüzde tüm eklem ve rahatsızlıklarında uygulanan Artroskopik cerrahi yaptığımız ayrıcalıklı operasyonlara verebileceğimiz örneklerdir.
 Beyin cerrahisinde 663,Genel cerrahide 774,Ortopedi hastalıklarında 1.826,Kulak Burun Boğaz hastalıklarında 465,Üroloji hastalıklarında 1.228,Çocuk Cerrahisinde 135 hastamızı gelişmiş merkezlerde ve üniversite hastanelerinde uygulanabilen yöntemlerle sağlığına kavuşturduk. Bu da bölge halkının güveninin göstergesidir. İleri tetkik ve tedavilerin başarıyla, en kısa süreler içersinde ve ekonomik olarak uygulanabiliyor olması, hastaların kendilerini rahat ve güvende hissetmeleri Medical Park Uşak Hastanesi’ni öncelikli yapan önemli nedenler arasında bulunuyor.
’ diye belirtti.

Kurum olarak her zaman dünden daha iyi olmayı hedefleyen bir motivasyona sahibiz diye belirten
 Op. Dr. Ömer Faruk AZAL;’’ 2013 yılında da gerek kadromuzu güçlendirerek gerekse teknolojik alt yapımızı kuvvetlendirerek Uşak ve çevresine kaliteli ve ulaşılabilir sağlık hizmeti sunmaya devam edeceğiz’’ dedi.Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner112