25 Kasım 2017 Cumartesi

Uzunkaya; "Adalet Tecelli Ettirilmedi"

Gümüş Iyon Nedir Ve Gümüş Iyon'un Faydaları Nedir?

Gümüş iyonu, güçlü ve doğal bir antibiyotiktir ayrıca enfeksiyonlara karşı etkili bir koruyucu görevi de bulunmaktadır.

05 Mayıs 2017 Cuma 01:44
Gümüş Iyon Nedir Ve Gümüş Iyon'un Faydaları Nedir?
 Bir katalizör olarak çalışır,tek hücreli bakterilerin, virüslerin ve mantarların oksijen metabolizmaları için ihtiyaç duydukları enzimi çalışamaz hale getirir. Vücut kimyasına ve enzimlerine hiç zarar vermeden mikro organizmalar yok edilmiş olur. İçten tedavinin en doğal halidir.Kolloidal gümüş 1940 lara kadar oldukça yaygın olarak antibiyotik şeklinde kullanılıyordu. Gümüş iyonlarının antibiyotik olarak kullanılması maliyetli bir işti. Sentetik olarak elde edilen antibiyotkilerin daha ucuza yapılması ve kâr marjının daha fazla olması nedeniyle, gümüş unutulmaya ve unutturulmaya başlandı. Sonuç olarak, günümüzde pek çok insan gümüşün bu özelliklerinden haberdar bile değil.
Sentetik olarak üretilen antibiyotiklerin bakterilere karşı başarısız olması, bakterilerin sentetik antibiyotiklere karşı direnç geliştirmeleri ve sentetik antibiyotiklerin yan etkilerinin fazla olması neticesinde alternatif antibiyotik arayışları başlanıldı. 1940 lardan sonra adeta unutturulmaya çalışılan kolloidal gümüş tekrar hatırlandı. Bugün Amerika’da aleyhinde sürdürülen anti kampanyalara rağmen doğal bir antibiyotik olarak oldukça revaçtadır.

Gümüş İyonunun Cilt Lekeleri Üzerindeki Faydaları

Gümüş iyonu, günümüzde Avrupa ve Amerikada bir çok profosyonel dünya markası olmuş kozmetik ürünlerde kullanılmaktadır. Ülkemizde ise henüz daha yeni yeni değeri bilinmeye başlasa da gümüş iyonunun ciltteki faydalarını pek fazla insanın bilmemesinden ve kartelleşmiş firmalar tarafından bilinçli olarak engellenmesinden dolayı bu konuda insanımız kasıtlı bir şekilde bilgilendirilmemektedir.

Gümüş iyonlu ürünler: ciltte oluşan viral enfeksiyonlar yani sivilceler,mantar ve dış etkenlerden kaynaklı toksit maddelerin ciltten arındırılmasında oldukça etkilidir. Ciltte oluşan lekelerin ana sebebi olan güneş, doğum ve sivilcelerin oluşturduğu etkileri gümüş iyonları sayesinde ortadan kaldırmanız mümkün. Gümüş iyonu ciltte derinlemesine temizlik ve dezenfektasyon sağlar. Bunu sağlarken de ciltte melanin pigmentinin düzenli bir şekilde salgılanmasına destek olur. Bunun yanında gerek cillte leke oluşumunu engellemede gerekse oluşmuş lekelerin giderilmesinde haylice faydalıdır. Unutmayınki melanin pigmentinin düzenli salgılanması cilt kanserine yakalanma riskini de minimuma indirir.

Gümüş İyonu hangi Gıdada Bulunur?

Gümüş iyonları cevizde bolca bulunmaktadır. Bu yüzden uzmanlar günlük birkaç tane ceviz tüketilmesigerektiğini söylemektedir.

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
2017 Yılında En İyi Hizmet Veren Belediye Hangisi ?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner127
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
e-gazete
  • Antalya Haber - Antalya Güncel - Antalya Son Dakika - Akdeniz  son dakika  - Akdeniz Haber - 27 Ocak 2016
KARİKATÜR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV
Günlük Dözviz Kurları Araçları Dailyforex.com tarafından sağlanmaktadır.