Öne Çıkanlar Gazeteci Üncelin cenazesi toprağa verildi BUCAK ADAY ADAYI… CHP Antalya İl Başkanlığı ve milletvekili adayların çalışma programı SİGARA YASAĞINA UYMAYANLARA 240 MİLYON 894 BİN 677 LİRA CEZA KESİLDİ
banner138

Yatırım yok Üretim yok Ekonomik Buhran çok

İyi Parti Antalya İl Başkanı Avukat Nizamettin Sağır merak edilen tüm soruları VOYN dergisi ve Akdeniz Gazetesinde yanıtladı.

Yatırım yok Üretim yok Ekonomik Buhran çok

Sayın Sağır, 27 yıllık aktif siyasettcisiniz. Peki neden İyi Parti ?

Türkiye’nin mevcut hali 16 yıldır Akparti’nin tek başına iktidarı Türkiye de Akparti’nin ilk yıllarda Türk milletinin birikmiş bir sürü sorununa çözüm üretme niteliği taşıyan iktidarı 2007-2008 yılından sonra iktidar gücünü kullanarak devletin bütün erkleri ele geçirme hırsı ile şirazesinden çıktı. Millete hizmet etmek yerine çok iddialı laflarla Türkiye’yi dış politikada başını belaya sokan hükümet haline geldi. Parlementodaki mevcut partiler de yeterince muhalefet yapamadıkları için milletin önüne alternatif  koyamadıkları için Akparti’nin iktidarı bu kadar uzun zaman devam etti. Buna bir çözüm oluşturmak lazım Türk milletinin önüne yeni bir alternatif  koymak lazım. Mevcut muhalefetin alternatif olmadığı belli nihayetinde muhalefet partilerinden birisi direk kendisini Akparti’ye bağladığı artık parlementoda muhalefet partisi sadece bir tek Cumhuriyet Halk Partisi kaldı bu bile başlı başına İyi Parti’nin niçin kurulduğunu benimde niçin İyi Parti de siyaset yaptığımın göstergesi. Türk milleti kamplaşmış, Türk milleti adalete olan güvenini yitirmiş, Türk milleti gelece ilişkin korku ve endişe içerisinde, Türk milleti ekonomik kaygılar içerisinde, sıkıntılar içerisinde... Uzun yıllardır büyük bir saldırı altında... Türkiye Cumhuriyeti devleti başta FETÖ terör örgütü olmak üzere PKK, İŞİD gibi piyon terör örgütlerinin ve arkasındaki emperyalist devletlerin verdiği desteklerle Türkiye Cumhuriyeti’ni yok etmeyi amaçlıyorlar. Türk halkı herseyin farkında ve bütün yaşananları endişe içerisinde takip ediyor ve en önemlisi çözüm arıyor.   Net olarak ifade etmeliyim ki bu çözümü sunacak siyasal hareket İyi Parti olacak.

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener bugün Cumhurbaşkanı olursa Türkiye’yi ne bekliyor? 
Türkiye’deki sıkıntıları ifade ederken ilk olarak adalet duygusuna olan güvenin zedelendiğini söylemiştik.  İkinci olarak devletin kurum ve kuruluşları arasındaki güç dağılımı kuvvetler ayrılığı ilkesi imha olmuş ve tek adam rejiminin yarattığı korku iktidarı hüküm sürmekte.  Yani başımız sıkıntıya girdiğinde kuvveleri dengeleyerek, vatandaşın devlet karşısında güçlü hissedebileceği hiçbir kurum kuruluş ve yapı kalmamış. Devlet eğer canı isterse malınıza el koyabilecek hale gelmiş. Devlet yöneten birkaç insan canı isterse sizin hürriyetinizi alma hakkına sahip. Bir hukuk devletinde olmaması gereken pek çok uygula gündelik yaşamın içine sokusturulmuş durumda. Devlet yönetimi iki dudak arasina sıkışmış. Bir denge kalmamış. Yasama yetkisini elinde bulunduran TBMM bile kanun yapamaz hale gelmiş. OHAL bahanesiyle çıkarılan KHK’lerle parlamento bay-pass hale getirildi. Ekonomide uluslararası piyasalarla kavga halindeyiz. Bu durum komşu ülkelerle de böyle. Yatırım yok üretim yok ekonomik buhran çok. Meral Akşener Hanımefendi başarılı olursa ülke nefes alacak. Türkiye’yi endişeye sevk eden bir sürü konunun düzeltileceğine ilişkin bir umut doğacak. 
1. konu parlamenter demokratik rejime geri dönmek yani tek adam rejimine son vermek var Dolaysıyla bu bir mana da şahibeli referandumun bir rövanşı niteliğinde Türk milleti tek adam rejiminin ne kadar sıkıntılı oluğunu fark etmeye başladı. Bu hatadan dönüş için Meral Akşener’in mücadelesinin bir sanş oldugunun bilinmesi gerekir. Allah nasip ederse 2019 Cumhur Başkanlığı seçiminde Meral Akşener başarıyla çıkarsa Türkiye nefes alacaktır. Türkiye’ye moral gelecektir.
İyi parti için İdeoloji partisi deniyor. Dış mihraptan gelen bir parti diye konuşuluyor. Bu konuşmalara  cevabınız ne olacak?
İyi Parti’ye de destek verme veya desteklemek konusunda insanları endişelenmeye sevk eden şeyler var diyorsanız bu endişedeler boş değil; bu partinin kuruluş döneminde kurulmayacağına yönelik kanaatler dillendirildi. Sonrasında da seçime sokulmayacağına dair iddialar ortaya atıldı. Bunun İyi Parti’nin Türkiye siyasetinde etkin olmasına engel olmak amaçlı yapılan operasyonunun senaryosu olduğunu herkes biliyor. Sebep belli sonuç ortada... Ancak, İyi Parti’nin kuruluşu nedir diye sorarsanız kelimenin tam manasıyla millidir yerlidir. Birileri gibi ABD ye giderek bu partiyi kurmadık. Bu partiye destek veren uluslararası güçler yok. İyi Partinin finans kaynağı da bu partiye gönül veren insanlardır. Her şeye açık ve şeffaf olan bir parti bununla ilgili hangi algıyı yaratırlarsa yaratsınlar bu iddiaların külliyen yalan ve iftiradan ibaret olduğunu Türk milleti görecek.
Yani bu partinin iyi olması için vatandaş mı  destekliyor?
Elbette başka nerden desteklenecek biz bütün faaliyetlerimizi kendi gönüldaşlarımızın helal rızıklarından ayırdıkları katkılarla götürüyoruz.  Bize bir yerlerden para falan gelmiyor. Bunun aksini söyleyenlerin ispat etme zorunlulukları var.
İnsanlar İyi Parti’ye gelirken kendilerinde bir korku oluşacaktır. Bununla ilgili ne söylemek istersiniz? 
O insanları nasıl kazanacak, katkılarını nasıl sağlayacaksınız?
Biz o korkunun veya endişelerin farkındayız ve bu endişelerinde haksız da sayılmazlar. İş aleminde herkes baskı altında. Türkiye’de herkes kendisini baskı altında hissediyor. Antalyalı’nın oylarıyla seçilen Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel kendisini rahat hissediyor mu? Her an Cumhurbaşkanı tarafından alınma ihtimalini taşıyor. Yüzbinlerce insanın oy vererek seçtiği belediye başkanı böyle bir endişe taşıyor. Bu belediye başkanını böyle bir endişe taşıdığı ülke de, iş aleminin endişelerini anlayışla karşılıyorum. Ona uygun da davranacağız. Biz onlardan açık destek istemeyeceğiz. Biz onların gönüllerinin bizden yana olduğunu biliyoruz. İrtibatı sürdüreceğiz. Fikirlerini alacağız. Kendilerine zarar vermeyecek şekilde bize destek vermelerini talep edecegiz.
Teşkilatları çalışmalarınız hangi aşamada?
Tüm ilçemizde teşkilat ve yönetimler oluştu. Antalya’nın bütün ilçelerinde teşkilatlarımız açıldı.

Teşkilatlanma içerisinde kadınlar yönetimde aktif rol alacak mı?
Bizim 110 yönetim kurulumuzda 40 ın üzerinde kadın var. İl başkanlık divanı 12 kişilik kadroda 3 bayan arkadaşımız var. Yani İyi Pati’nin bütün teşkilatlarında Antalya ilce teşkilatlarında dahi kadınlar yönetimlerde görev alıyor. Gençler görev alıyor. Bu toplumun genç siyasi kesimlerinden ve siyasete hiç karışmamış insanlar görev alıyor. Yani mevcut gidişattan rahatsız olan toplumun bütün kesimlerinin yer aldığı bir teşkilat kuruyoruz.

Zeytin Dalı operasyonu için Afrin’de  “Zeytin Dalı” ope
rasyonu var. Ne düşünüyorsunuz?

Afrin örneğini sadece Afrin’le sınırlı ifade etmeyelim. Kuzey Irak’ta çok uzun bir zamandır Barzani destekli ve yine uluslararası güçler ABD destekli bizde PKK yapılanmasıyla karşı karşıyaydık. Türkiye Cumhuriyeti’nin birlik ve bütünlüğüne tehdit oluşturan bir terör örgütü var. Bu terör örgütüne sınırların güneyin deki Suriye de iç savaştan kaynak egemenlik boşluğunu doldurmak üzere İŞİD girdi. Sonra bu terör örgütünü temizlemek üzere güya uluslararası güçlerin desteklediği PKK niteliğindeki YPG ortaya çıktı. Ve Suriye de sınırımızın önemli bir kısmı bunlar tarafından  işgal edilmiş durumda. Bu terör örgütünün varlığı, Türkiye Cumhuriyeti’nin birlik ve bütünlüğü için bir tehdit oluşturuyor.  Bu tehtidin bertaraf edilmesi için yapılacak bütün operasyonlar milli operasyonlardır. Doğru operasyonlardır. Dolayısıyla Afrin operasyonu milli ve desteklenmesi gereken  Türk milletinin toptan desteklenmesi  gereken askeri harekattır. Terör örgütüne karşı bir operasyondur. Bizim hadiseye bakışımız ordumuzun başarısı için üzerimize düşen her ne varsa yerine getirmekten geçer. Desteğimiz tam ve süresizdir. Üstelikte fakatsız amasız herhangi bir tartışma olmaksızın çünkü orası terör örgütü tarafından işgal edilmiş durumdadır ve bu bölgeden ülkeye önemli bir göç olmuştur. Bugünde bedelini Türk milleti ödüyor.  Suriyeli mültecilere Türkiye Cumhuriyeti devletinin kaynaklarından çok ciddi paralar aktartılıyor. Bunun en önemli sebeplerinden birisi Suriye vatandaşlarının kendi coğrafyalarını evlerini, işyerlerini terör örgütleri tarafından işgal edilmiş olması. Bu işgal sona erdirilecektir. Bizde mülteci sıkıntısından kurtulalım dolayısıyla Afrin oparasyonu çok  doğru bir oparasyondur.  Zamanlaması şekli hükümetin ve TSK’nin bileceği ve karar vereceği konulardır.  Hülasa sonuna kadar destekliyoruz. Bunda tartışılacak bir şey yok.
 Sadece Afrin operasyonun herkese  rahatsızlık veren şey  bu siyasi mesele değildir. Bu milli bir meseledir hiçbir şekilde siyasete alet edilmemelidir.  Ne iktidar tarafından ne de muhalefet tarafından Türkiye Cumhuriyeti’nin bu milli meselesi gündelik siyasetin dışında tutulmalıdır. Bu konuyla ilgili düşüncemiz budur.

Voyn dergisi ve Akdeniz Gazetesi aracılığı ile  halkımıza  ne gibi mesajlar vermek istersiniz.
Siyaset kurumundan rahatsızlık hissetmeye başlayan bir millet yapımız oluşmaya başladı. Politik kavgalardan kamplaşmalardan ve sokak ağzı ile yapılan  itham ve tehditlerden millet yoruldu. İyi Parti Türkiye Cumhuriyeti siyasetine bir yumuşama getirecektir. Nezaket getirecektir. Zarafet getirecektir. Bazı şeylerin kavga etmeden konuşulacağı bir ortamın var olabileceğini gösterecektir. Artık bir alternatif var. Türk milleti Akp iktidarına karşı alternatifsiz değildir. Türk milletinin bunu görmesi lazım İyi Parti’ye destek vererek demokrasinin yaşamını sağlaması   gerekiyor.

Okuyucularınıza saygılar sunuyorum.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.