banner102
25 Kasım 2017 Cumartesi

Uzunkaya; "Adalet Tecelli Ettirilmedi"

Ulaşıma yapılan zamma imza toplandı

Antalya Sokakları - Büyükşehir belediyesinin şehir içi ulaşıma yaptığı zamma karşı imza kampanyası başlatan Halkevleri’ne bugün Antalya Milletvekili Dr.Niyazi Nefi Kara’da imza toplayarak destek verdi.

16 Mayıs 2017 Salı 06:03
Ulaşıma yapılan zamma imza toplandı
 Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin ulaşım hizmetlerine yaptığı %33’e varan zamma karşı imza kampanyası başlatan Halkevleri bugün kent merkezinde imza toplamayı sürdürdü. Zammın yapılmasının ardından yurttaşlardan gelen tepkiler üzerine kolları sıvayan Halkevleri üyeleri, kent merkezinde ve duraklarda önce yurttaşı bilgilendirdi, sonra imza kampanyasına destek istedi. Bir haftada yurttaşlardan 10 bine yakın imza toplandığını belirten Halkevleri MYK üyesi Kutay Meriç "Menderes Türel ikinci kez iş başına geldiğinden bu yana şehir içi ulaşımı tamamen sorunlu bir hale getirdi. Ulaşım hizmeti kalitesiz ve sürekli yanlış yönetimden kaynaklı yeni sorunlar üreten bir durumda. Şimdide asgari öğrencilerin, ücretli iş ve emeklilerin çokça yaşadığı kentimizde can yakıcı bir zam yaparak halkı bir kez daha mağdur etti" dedi.

Bir haftadır, imza kampanyasını sürdüren Halkevleri üyeleri bugün Kapalıyol Halkbankası önünde toplandı. Aynı zamanda Halkevleri GYK üyesi de olan CHP Antalya Milletvekili Dr. Niyazi Nefi Kara’nın da imza toplayarak destek vermesine halkın ilgisi büyük oldu. İlk önce kendisi imza atarak sonra imza toplamaya devam eden Kara, “ulaşım bir haktır. Yoksul halkımızın öğrencilerin, emeklilerin, bu zamdan mağdur olduğunu, kamusal bir ulaşım hizmetinden yana olduklarını” söyledi.

Kara, ulaşım zamlarına karşı imza toplarken Kışlahan’da fenalaşarak yere yığılan bir vatandaşa 112 acil gelene kadar ilk müdahaleyi yaptı. Fenalaşan vatandaşın başında acil servis gelene kadar bekledi.  

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
2017 Yılında En İyi Hizmet Veren Belediye Hangisi ?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner127
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
e-gazete
  • Antalya Haber - Antalya Güncel - Antalya Son Dakika - Akdeniz  son dakika  - Akdeniz Haber - 27 Ocak 2016
KARİKATÜR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV
Günlük Dözviz Kurları Araçları Dailyforex.com tarafından sağlanmaktadır.