25 Kasım 2017 Cumartesi

Uzunkaya; "Adalet Tecelli Ettirilmedi"

TÜRKİYE'NİN EN BÜYÜK BİYOLOJİK YÜZME GÖLETİ ANTALYA’DA

Yapı sektöründe 35 yıllık tecrübesiyle Antalya’da faaliyet gösteren Ural İnşaat; Döşemealtı’nda başlattığı GÖL EVLERİ projesiyle bir ilke imza atıyor.

16 Mayıs 2017 Salı 05:59
TÜRKİYE'NİN EN BÜYÜK BİYOLOJİK YÜZME GÖLETİ ANTALYA’DA
 GÖL EVLERİ hem yazın hem de kışın yaşanılabilecek butik bir villa projesi olarak sunuluyor. Projede doğallık ve çevrecilik ön planda tutulmuş olup, çevreye zarar vermeyen tam aksine çevresini koruyan ve destekleyen bir yaklaşım benimsenmiştir. Bu yaklaşım sonucunda ortaya çıkan projeyi benzerlerinden ayıran en önemli özelliği Türkiye’nin en büyük biyolojik yüzme göletine sahip olmasıdır. Biyolojik yüzme göleti Avusturya’lı BLUEBASE firmasının imzasını taşımakta olup, yaklaşık 30 yıldır biyolojik yüzme göleti sektöründe hizmet veren Arnold KLEMENT danışmanlığında gerçekleştirilmiştir.

 

Biyolojik yüzme göletleri,  hiçbir kimyasal maddeye gerek duymadan kendi kendini temizleyebilen yüzme havuzlarıdır. Doğal filtreleme özelliklerinden yararlanan göletler, bu sayede sudaki zararlı organik maddeleri ve mikropları yok eder. Böylece hiçbir kimyasalın olmadığı, klor kokusu ve tadının bulunmadığı, berrak ve temiz bir suda, huzurlu ve rahatlatıcı bir şekilde yüzmenin keyfi yaşanır.

 

Avrupa’nın birçok ülkesinde örneklerini görebileceğimiz biyolojik göletler, doğaya ekolojik katkılarıyla ön plana çıkmaktadır. Sahip olduğu ekolojik denge ve bütünlük sayesinde biyolojik yüzme göletleri dört mevsim kullanılabilmektedir. Havuzun suyunu kışın boşaltmaya gerek yoktur. Bu, ortamın sahip olduğu ekolojik denge için önemlidir. Biyolojik yüzme göletleri doğallığından kaynaklanan tüm avantajlarının yanında, kimyasal maliyetleri ve güçlü devir-daim motoru masraflarını da ortadan kaldırmaktadır.

 

2200 m2 (1950 m2 yüzme alanı ve 250 m2 biyofiltre alanı) ile Türkiye’nin en büyük doğal yüzme göletine sahip olan GÖL EVLERİ projesi, birinci sınıf işçiliğin yanı sıra yine birinci sınıf markaların özel ve seçkin tasarımları ile donatılmaktadır. Tüm ayrıntılar özenle düşünülmüştür ve sıra dışı bir zariflikle sunulmaktadır.  32 adet villadan oluşan projede; sosyal tesis, kapıcı dairesi, her villaya özel tahsisli hobi bahçesi, fitness salonu,  sauna, buhar odası, kafeterya, yönetim ofisi, spor alanları çocuk parkı, dinlenme alanları, yürüyüş parkurları  ve her villaya özel tahsisli 2 adet açık otopark bulunmaktadır.

 

Projenin doğaya yakınlığı ve çevreci yapısı sadece biyolojik yüzme göletiyle sınırlı olmayıp, site sakinlerine hobi bahçelerinde organik tarım yapabilme imkanı sağlaması, villaların yaz-kış minimum soğutma ve ısıtma gerektirecek izolasyona sahip olması ve malzeme kullanımında çevreye saygılı malzemelerin kullanılması projenin diğer çevreye saygılı özellikleri olarak ortaya çıkmaktadır.

 

Antalya’da dört mevsim huzurla yaşamak isteyenler için tasarlanan GÖL EVLERİ, doğaya yakın çevreci yapısıyla inşaat sektörüne yeni bir boyut kazandırıyor.

 

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
2017 Yılında En İyi Hizmet Veren Belediye Hangisi ?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner127
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
e-gazete
  • Antalya Haber - Antalya Güncel - Antalya Son Dakika - Akdeniz  son dakika  - Akdeniz Haber - 27 Ocak 2016
KARİKATÜR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV
Günlük Dözviz Kurları Araçları Dailyforex.com tarafından sağlanmaktadır.