banner102
25 Kasım 2017 Cumartesi

Uzunkaya; "Adalet Tecelli Ettirilmedi"

Türk Konseyi Gümrük İdareleri 6. Toplantısı Antalya da yapıldı

Türk Konseyi Gümrük İdareleri Başkanları 6. Toplantısı 12 Mayıs 2017 tarihinde Antalya’da düzenlendi.

17 Mayıs 2017 Çarşamba 13:15
Türk Konseyi Gümrük İdareleri 6. Toplantısı Antalya da yapıldı
 Türk Konseyi Gümrük İdareleri Başkanları 6. Toplantısı 12 Mayıs 2017 tarihinde Antalya’da  düzenlendi. Konsey üye ülkeler Türkiye, Azerbaycan, Kazakistan ve Kırgızistan  için stratejik öneme sahip ulaştırma, merkez koridor kapsamında kritik öneme sahip gümrük işbirliği toplantısının 6.'sı  Antalya'da yapıldı.

 

 

                       Azerbaycan Cumhuriyeti Devlet Gümrük Komitesi Birinci Başkan Vekili Safar Mehdiyev, Kazakistan Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Abzal Saparbekuly, Kırgız Cumhuriyeti Devlet Gümrük İdaresi Başkanı Azamat Süleymanov Ve Türkiye Cumhuriyeti Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Müsteşarı Cenap Aşçı toplantıda hazır bulunarak heyetlerini temsil etti

              Toplantı, Türkiye Cumhuriyeti Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Müsteşarı Cenap Aşçı ve Türk Keneşi Genel Sekreter Yardımcısı Dr. Ömer Kocaman’ın moderatörlüğünde gerçekleştirildi. .  Toplantıda Genel Sekreter Yardımcısı Ömer Kocaman’nın yanı sıra , proje Direktörleri Ferid Demirli ve Yedil Myrzhakhanov ile Araştırma Uzmanı Dastan Almen  hazır bulundular.

Taraflar, üye ülkelerden geçecek merkezi ulaşım koridorunu teşvik etmeyi amaçlayan 'Türk Keneşi Modern İpek Yolu Ticaret Karavanı Deneme Turunun'  başlatılmasını önemine vurgu yaptılar.

Ayrıca Kervansaray Projesi kapsamındaki yan ziyaretlerde elde edilen tespit ve önerileri gözden geçirerek Çin'in söz konusu girişimde yer alması yönündeki çabaların yoğunlaştırılmasının gerekliliğine dikkat çektiler.    Moderatörlerden  Türk Keneşi Genel Sekreter Yardımcısı Dr. Ömer Kocaman 'Ön bilgi paylaşımı konusunda dörtlü bir anlaşma ile gümrük muhafazası alanında bir işbirliği mutabakat zaptı imzalanması yönünde olumlu gelişmeler sağlandığını ayrıca toplantının Antalya'da yapılmasının son derece önemli olduğunu vurguladı.

Gümrük alanında karşılıklı işbirliğinin yoğunlaştırılması, özellikle yetkilendirilmiş yükümlü (AEO) uygulaması alanında Dünya Gümrük Örgütü ile işbirliği, kamu-özel sektör ortaklığı ve Türkiye Cumhuriyeti Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından  4-5 Ekim 2016 tarihleri arasında Ankara'da düzenlenen ‘Risk Analizi’ semineri benzeri eğitim seminerlerinin geçmişte ortaya koyduğu faydanın küçümsenmeyecek derecede olduğunu belirleyen Dr. Ömer Kocaman ,Türk Keneşi Gümrük İdareleri Başkanlarının yedinci toplantısının 2018 yılında Kazakistan'da yapılması planlandığını belirtti.

 

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
2017 Yılında En İyi Hizmet Veren Belediye Hangisi ?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner127
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
e-gazete
  • Antalya Haber - Antalya Güncel - Antalya Son Dakika - Akdeniz  son dakika  - Akdeniz Haber - 27 Ocak 2016
KARİKATÜR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV
Günlük Dözviz Kurları Araçları Dailyforex.com tarafından sağlanmaktadır.