25 Kasım 2017 Cumartesi

Uzunkaya; "Adalet Tecelli Ettirilmedi"

Sarısu Depo Mu? Piknik Alanı Mı?

Yaşar Tabur' dan Büyükşehir Belediye Başkanı'na Sarısu Depo Mu? Piknik Alanı Mı?

01 Temmuz 2013 Pazartesi 15:30
Sarısu Depo Mu? Piknik Alanı Mı?
 
Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Akaydın ’ın göreve geldiği günden bu yana dilinden düşürmediği Sarısu Mesire alanını geçtiğimiz günlerde ziyaret etme fırsatı buldum. Antalya halkının piknik ve denize girme amaçlı olarak yaz aylarında yoğun ilgi gösterdiği bahse konu alan içler acısı durumda, sanki sel felaketi yaşamış da hiç dokunulmamış, halde duruyor gibiydi. Bu olumsuz görüntüye bir de İtfaiye Olimpiyatlarında kullanılan, profil demirden yapılma seyirci tribünleri ve platformlar sahile yakın bir bölgeye gelişigüzel bırakılmıştı.

Akaydın ’ın tahsis protokolüne uymayıp işletmeyi üçüncü şahsa verdikten sonra, firmanın yapmış olduğu düzenlemeler karşılığı yaklaşık 3 milyon 500 bin TL ödenmiş olduğunu biliyoruz. Kampın halini görünce bu rakamın ne için ödendiğini anlamakta güçlük çektim. Yapılmış olan işlerin bu rakamlara ulaşmayacağı kanaatindeyim. Mesire alanı geçtiğimiz Haziran Ayı Meclisinde 5216 Sayılı Büyükşehir Kanunun, 26. Maddesine göre 10 yıl süre ile, Büyükşehir Belediye Şirketi olan Anet Antalya Entegre Et Sayi ve Ticaret A.Ş.’ye, işletilmek üzere kiraya verildi.

 Akaydın her zaman olduğu gibi Sarısu konusunda da kendisinin engellendiğini dillendirerek hizmeti aksatmaya devam etti

 Hâlbuki sözleşme kurallarına uymayarak üçüncü kişiye işletme hakkını vermekle, yasa ve yönetmelikleri tanımadığını, burada da göstermiş oldu. Şehrin muhtelif yerlerdeki billboard’ lara halkımıza 5 yıldızlı piknik alanı kazandırıyoruz diye reklâm yapmaktan da geri durmadı.

 Görünen o ki 5 yıldızlı olduğunu iddia ettiği alana, ne kadar kullanılmayan eşya varsa terk ederek, alanı hurda deposu haline getirmiştir. İtfaiye Olimpiyatları için hazırlanan izleyici tribünleri ve platformlar başka etkinliklerde de kullanılabilecek olmasına rağmen, bu alanda atıl durumda olmasına da anlam veremedim. Akaydın Yönetiminin plansızlığının ve dağınıklığının israf boyutlarına ulaştığını Sarısu Piknik alanında da görmek mümkün.

 

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
2017 Yılında En İyi Hizmet Veren Belediye Hangisi ?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner127
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
e-gazete
  • Antalya Haber - Antalya Güncel - Antalya Son Dakika - Akdeniz  son dakika  - Akdeniz Haber - 27 Ocak 2016
KARİKATÜR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV
Günlük Dözviz Kurları Araçları Dailyforex.com tarafından sağlanmaktadır.