21 Ocak 2018 Pazar

Uzunkaya; "Adalet Tecelli Ettirilmedi"

RUSYA OTEL PERSONELİ TÜRKİYE'DE EĞİTİLECEK

TÜROFED Başkanı Osman Ayık, " Rusya'nın evsahipliği yapacağı 2018 Dünya Kupası'nda misafir trafiği yoğun olacak. Bu nedenle nitelikli hizmet sunmak için destek istiyorlar" dedi.

21 Temmuz 2017 Cuma 02:39
RUSYA OTEL PERSONELİ TÜRKİYE'DE EĞİTİLECEK
 2018 Dünya Kupası'na hazırlanan Rusya, o dönemde gelecek konukları ağırlayacak otellerin personeli ve turizm meslek lisesi öğrencileri, Antalya'da eğitimden geçecek…
 
Öğrenciler, Antalya'da bir yıl eğitim görebilecek. Rusya ile Türkiye arasında turizm sektöründe yeni bir işbirliği gerçekleştirileceğini anlatan Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkanı Osman Ayık, "Öğrenci değişimi, buradan eğitmen gitmesi, birtakım müfredatlarıyla ilgili konular ve özellikle 2018'deki Dünya Kupası ile ilgili bizimle işbirliği yapmak istiyorlar. Dünya Kupası'nda misafir trafiği yoğun olacak. Bu nedenle nitelikli hizmet sunmak için destek istiyorlar" dedi. 
 
Türkmanistan'a gönderdik
 
TÜROFED ve Türk turizm sektörü olarak Türkmekistan'daki turizm bölgelerindeki personelin ve sistemin geliştirilmesine yönelik de eğitmenler gönderildiği kaydeden Ayık, "Türkiye'nin yıldızlamadan lisanslamaya birçok alanda ciddi birikimi var. Personel eğitimleri, tesislerin belgelendirilmesi ve lisans, mevcutta çalışanlar için ve turizm okullarındaki müfredat ve pratik eğitimler konularında karşılıklı işbirliği yapacağız" dedi. 
 
Personel sıkıntısı büyük
 
Rusya'da turizm sektörüne yönelik personel sıkıntısının ciddi düzeyde olduğunu belirten Uluslararası Turizm Akademisi sahibi Victor Bikkenev ise Rusya'da ilk etapta 4 ildeki öğrencilere ve sektör çalışanlanna uzaktan eğitim ve hızlandırılmış kursların Antalya'dan eğitmenler tarafından yapılacağını kaydetti. Bu eğitimlerin verileceği il sayısının artabileceğini de belirten Bikkenev, eğitimlerin ekim ayında başlatılacağını dile getirdi. 
 

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
2017 Yılında En İyi Hizmet Veren Belediye Hangisi ?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
e-gazete
  • Antalya Haber - Antalya Güncel - Antalya Son Dakika - Akdeniz  son dakika  - Akdeniz Haber - 27 Ocak 2016
KARİKATÜR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV
Günlük Dözviz Kurları Araçları Dailyforex.com tarafından sağlanmaktadır.