banner136
Öne Çıkanlar teşvik AKSta Bu Hafta (13 - 18 Mart 2018) CHP Antalya İl Başkanı Ahmet Kumbulun Basın Açıklaması organ seçimlerinin ikinci aşaması olan yönetim kurulu İlimizde Umuma Açık Yer Denetimi Yapıldı

Değirmenci güven tazeledi

Emekli Astsubaylar tansiyonu yüksek bir genel kurul gerçekleştirdi. Yapılan oylamada Mustafa Değirmenci, 2020 yılına kadar başkan seçildi.

Değirmenci güven tazeledi
 ÜYELER TERK ETTİ

Emekli Astsubayları temsil eden TEMAD Antalya Şubesi’nin Genel Kurulu gerilimli geçti. Mevcut başkan Mustafa Değirmenci’nin üçüncü kez başkanlığa seçildiği genel kurulda Mustafa Dündar’ı desteklediği öne sürülen grup ortamı gerici ve suçlayıcı konuşmalarla dikkat çekti. Kendisine karşı ittifak kurulduğunu ve karalama kampanyası yapıldığını söyleyen Başkan Değirmenci, muhalif kesimin oluşturduğu olumsuz atmosferden ve genel kurulun gidişatını engelleyen tavırlarından dolayı yaşı ilerlemiş üyelerin oy kullanmadan salonu terk ettiğini belirtti.

  

Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği’nin(TEMAD) 10.Olağan kongresi Kışla Mahallesi’ndeki dernek binasında gerçekleştirildi. Kongreye TEMAD Genel Başkanı Ahmet Keser ve eşleri de katıldı. Kongrede mevcut başkan Mustafa Değirmenci ile eski Başkanlardan Mustafa Dündar yarıştı. Yaklaşık 600 üyenin katıldığı genel kurulda 427 geçerli oy kullanılırken, oyların 303’ünü alan Mustafa Değirmenci 3. kez başkanlığa seçildi.

Mustafa Dündar ise 124 oy aldı. Genel kurula gelenlerin bir kısmı konuşmaların ve tartışmaların uzamasından dolayı oy kullanmadan salonu terk etti.

 

Gerilimli anlarda Dündar’ı desteklediği öne sürülen bazı üyelerin divan başkanı Kasım Akyol’u taraf tutmakla suçlayınca, Akyol, ‘ben kimsenin tarafı değilim’ diye yüksek sesle haykırdı. Genel kurula katılmak üzere Antalya’ya gelen Genel Başkan Ahmet Keser, 1 Mayıs 2017’de yeniden Genel Başkanlığa seçildiğini belirtti. İki adaylı seçimin demokratik bir ortamda gerçekleştirilmesini temenni eden Ahmet Keser, tüm yurttaki şubelerle koordineli şekilde emekli astsubaylara tercüman olmaya devam edeceklerini, TEMAD olarak astsubayların haklarının korunması noktasındaki güçlü duruşu sürdüreceklerini kaydetti.

 

Genel Başkan Keser’den sonra adaylar sırası ile söz aldı. İlk olarak kürsüye çıkan mevcut başkan Mustafa Değirmenci, genel kurulda kendisine karşı ittifak kurulduğunu ve karalama kampanyası yapıldığını söyledi. Muhalif kesimin oluşturduğu olumsuz atmosferden ve genel kurulun gidişatını engelleyen tavırlarından dolayı yaşı ilerlemiş üyelerin oy kullanmadan salonu terk ettiğini belirten Değirmenci, gidenlerin tamamının kendisini destekleyen isimler olduğunu ve oluşturulan ittifaka rağmen üyelerin oylarının çoğunu alarak güven tazelediğini, bundan sonraki süreçte emekli astsubayların hizmetinde olduğunu kaydetti. Değirmenci, emekli astsubayların hakları için ekibiyle birlikte ‘ben değil biz’ düşüncesi ile çalıştıklarını ve çıtayı yükselttiklerini söyledi.

 

TEMAD Antalya Şubesi’nin düne kadar toplum genelinde yeterince bilinmediğini yapılan hizmetler ve projelerle bugün çok sayıda kesim tarafından tanınır hale geldiklerini belirten Değirmenci sözlerini şöyle sürdürdü: “Herkese eşit yakınlıkta, kişiler ve kurumlarla barışık, demokratik ve katılımcı bir anlayışla, ortak akıl ile hareket ederek, tecrübe ve dinamizmi birleştirerek faydalı işlere imza attık. Temadevi ek binasının satın alınması, huzur evi, misafirhane ve öğrenci yurdu, TEMAD hizmet aracı oda bünyesine kazandırıldı. Üye sayısı 3 bine ulaştı. Hatıra ormanımızı oluşturduk. Gıda, sağlık, turizm v.b. sektörlerde TEMAD üyelerine indirim imkânı sağladık” dedi.

 

Özellikle dernek binası ile ilgili detaylı açıklamada bulanan Türkiye Emekli Assubaylar Derneği Başkan Mustafa Değirmenci sözlerini şöyle sürdürdü: “ 2 mayıs 2014 tarihinde 260 bin lira değerindeki komple bir katta 350 m2 mülkiyeti, borçsuz olarak satın alındı. Antalya TEMAD’a yakışır bir sosyal tesisin satın alınmasında “HAYDİ HEP BİRLİKTE ELELE” sloganı ile 2013 yılında başlatılan seferberlik sadece aidat, bağışlarla ve önemli ölçüde icra edilen organizasyonlarla ciddi sonuçlar vermiştir. 28 Haziran 2014 tarihinde ciddi bir borçlanma bütçesi ile restorasyon çalışmalarını başlattık. 18 Kasım 2014 tarihinde 5 ay 20 gün süren proje tamamlanarak taşınma işlemini gerçekleştirdik. Akabinde modernizasyonu tamamen yeni olan 5 kat asansör tadilatını tamamlanarak 28 Şubat 2015 tarihinde hizmete sunulmasının ardından 01 Nisan 2015 tarihinde TEMADEVİ açılış töreni ile modern bir hizmet binasına kavuştuk. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum”

 

Derneğe yaptığı hizmetlerle öne çıkan Değirmenci’ye büyük bir farkla kaybeden Mustafa Dündar ise yaptığı konuşmada, Kutuplaşma yerine kucaklaşmaya, ötekileştirme yerine helalleşmeye, ayrışma yerine birleşmeye yönelik atılacak adımların başlayacağı bir dönem için, sizlerin talebi üzerine yeniden adayım’ diyerek bazı üyelerin çağrısı üzerine aday olduğunu vurguladı. Dündar, seçimden önceki bazı açıklamalarında hazırun listesini talep etmelerine karşın başkan Değirmenci’nin bunu teslim etmediğini öne sürmüş, bunun dışında "ANTTEMAD"  başlığı ile üyelere çekilen ve Değirmenci'nin adaylığını açıkladığı SMS'lerin ücretinin nereden karşılandığını sormuştu.

 

Mustafa Değirmenci’nin Yönetim listesinde yer alan isimler şu şekilde sıralandı: “Nural Özkan, Mehmet Ruhi Tok, Hüseyin Abak, Cihangir Sesli, Ergin Karagöl, Süleyman Çelik, Suat Ulusal, Hasan Büyükbodur, Erdoğan Can, Gültekin Çetin

 

MUSTAFA DEĞİRMENCİ KİMDİR?

1963 Ankara doğumlu ve iki çocuk sahibidir. İlk ve orta öğrenimini Ankara’da tamamladı. 1977-1981 tarihinde Gülhane Askeri Tıp Akademisi Sağlık Astsubay Hazırlama ve sınıf okulundan mezun olduktan sonra yine aynı yerde Anestezi ve Reanimasyon A.B.D. Başkanlığında Anestezi (Narkoz) bölümünü tamamladı. Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesini bitirdi. Van, Ankara (GATA), Gelibolu, Erzurum, Bursa gibi Türkiye’nin değişik bölgelerinde mevcut, Askeri hastanelerinde görev aldı ve son görev yeri olan Bursa Asker Hastanesinden 2005 yılında emekli oldu. 2 dönemdir dernek başkanlığını yürütüyor.

 

Murat ŞENTÜRK
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner137