25 Kasım 2017 Cumartesi

Uzunkaya; "Adalet Tecelli Ettirilmedi"

Çocukların hayalindeki dünya tablolara yansıdı

Günümüz dünyasında özellikle içinde bulunduğumuz zaman diliminde, barışı hayal etmek bir kenara, başka savaşların hangi coğrafyada çıkacağı korkusunun yaşandığı şu günlerde, çocukların hayalleri tablolarda hayat buluyor.

08 Mayıs 2017 Pazartesi 00:14
Çocukların hayalindeki dünya tablolara yansıdı
 ANTALYA OSB işletmelerinde çalışanların, çocukları hayallerindeki dünyayı tablolara yansıttı. FİPOL A.Ş’nin katkılarıyla Antalya Organize Sanayi Bölgesi İnsan Kaynakları Topluluğu (ORGİK) tarafından organize edilen resim yarışmasına katılan 35 çocuk, hayallerindeki dünyayı beyaz bir tuvale çizerek, gelecekte nasıl bir yaşam istediklerini büyüklerine anlatmaya çalıştı. Yarışmanın ödül töreni ise Best Western Vib Otel Antalya’da gerçekleştirildi. Ödül törenine Antalya OSB Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Yayla, Müteşebbis Heyet Üyeleri Fatin Tapçı, Ahmet Bülbül, Bölge Müdürü İlhan Metin ve ORGİK üyeleri katıldı.

ORGANİZASYON GELİRİ KİMSESİZ ÇOCUKLARA

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında gerçekleştirilen resim yarışmasına katılan 35 resim, özel bir jüri tarafından değerlendirildi. Birinci kategoride 5-6 ve 7 yaş, ikinci kategoride ise 8-9 ile 10 yaş katılımcıların resimleri jürinin takdirine sunuldu. 5-7 yaş grubunda birinci Ece Dağlı, ikinci Poyraz Torun, üçüncü ise Belinay Sarı oldu. 8-10 yaş kategorisinde ise birinci Deniz Meral ikinci Dilara Alkan, üçüncü Yiğit Torun oldu.  Her iki kategoride de iki birinci finalist bisiklet ile ödüllendirilirken tüm çocuklara boya setleri hediye edildi. Ödül törenin ardından gerçekleştirilen sembolik açık arttırmada elde edilen gelirin Antalya Valiliği Çocuk Esirgeme Kurumu’na aktarılacağı açıklandı.

ORGİK Organizasyon Yönetmeni Ayşe Sümbüloğlu, çocuklarının hayallerinin geleceği şekillendireceğine şüphe olmadığını ifade etti. Sümbüloğlu, “Bu organizasyonu geleneksel hale getirmek istiyoruz. Desteklerinden dolayı FİPOL A.Ş’ye ve diğer sponsor markalara çok teşekkür ediyoruz. Bu sayede çocukların geleceğe dair fikirlerine erişim sağlamış olacağız. Düzenlediğimiz organizasyon kapsamında toplanan maddi gelir ise her zaman yine çocuklara aktarılacak. Gelecek yıllara taşımayı amaçladığımız bu organizasyonu daha kapsamlı hale getirmek için var gücümüzle çalışacağız. Yaşadığımız bu heyecan kimsesiz çocuklarımıza da ışık olacak” dedi.

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
2017 Yılında En İyi Hizmet Veren Belediye Hangisi ?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner127
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
e-gazete
  • Antalya Haber - Antalya Güncel - Antalya Son Dakika - Akdeniz  son dakika  - Akdeniz Haber - 27 Ocak 2016
KARİKATÜR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV
Günlük Dözviz Kurları Araçları Dailyforex.com tarafından sağlanmaktadır.