banner102
21 Ocak 2018 Pazar

Uzunkaya; "Adalet Tecelli Ettirilmedi"

Akdeniz Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi İlk Mezunlarını Verdi

Akdeniz Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi, 2016-2017 öğretim yılı sonunda ilk mezunlarını vermenin gururunu yaşadı.

14 Temmuz 2017 Cuma 10:00
Akdeniz Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi İlk Mezunlarını Verdi
 Akdeniz Üniversitesi Atatürk Konferans Salonu’nda düzenlenen yemin törenine Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Erol Gürpınar, Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Kürşat Er, Dekan Yardımcıları Doç. Dr. Alper Kuştarcı, Doç. Dr. Çağatay Barutcigil, Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili İsmail Afşar, Antalya Diş Hekimleri Odası Başkanı Gassan Yücel, akademik, idari personel ile öğrenciler ve velileri katıldı.

 

Yemin töreninde konuşan Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Erol Gürpınar; “Diş Hekimliği Fakültemizin ilk mezunlarını verdiğimiz bugün, bizler için çok anlamlı ve özel bir gün. Üniversitemizin yaklaşık 70 bin öğrencisi var. Bu yıl 12 bin  öğrenci mezun etmenin heyecanını yaşadık. 5 yıl önce de bu sahnede beyaz önlük töreniyle biraraya gelmiştik. 5 yılın sonunda başarılı bir şekilde mezun oluyorsunuz. Sizler çok iyi bir eğitim aldınız. Meslek hayatınıza atıldığınızda bunun farkını göreceksiniz.” dedi. Bu zorlu eğitim öğretim sürecinde en büyük teşekkürü ailelerin hakettiğini söyleyen Prof. Dr. Gürpınar, 5 yıl önce bizlere emanet ettiğiniz gözbebeği evlatlarınızı sizlere söz verdiğimiz gibi vatana, millete hayırlı bir şekilde yetiştirerek  mezun etmenin sevincini yaşıyoruz.” şeklinde konuştu.

 

Bu yıl ilk mezunlarını vermenin gururunu yaşadıklarını söyleyen Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Kürşat Er; “38 meslektaşımızı başarılı bir şekilde mezun ederek ülkemize ve vatanımıza faydalı bireyler olarak yetiştirmenin mutluluğu içerisindeyiz. Modern teknolojiler ile donatılmış klinikler, uluslararası standartlarda eğitimi, özverili akademik ve idari personelimizle sizlerin iyi bir eğitim alması için çabaladık. Sizler bilgi ve teknolojinin toplumsal refaha dönüşmesine öncülük edecek donanımla eğitimlerinizi tamamladınız. Sizlerin bilgili, çağdaş, çözümcü, etik ilkelerinden ödün vermeyen, insanı seven ve saygılı diş  hekimleri olarak yetiştiğinizi görmekten gurur duyuyorum. Sizler bizim ilk göz ağrılamızsınız, sizlere hayat boyu mutluluk ve başarılar diliyorum.” diye konuştu.

 

Diş hekimi mezunlarından Zeynep Alkan’ın müzik dinletisinin ardından mezunlar sırasıyla başarı belgelerini almak için sahneye çıktı. Daha sonraDiş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Kürşat Er eşliğinde yemin eden mezunlar keplerini havaya fırlattılar.

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
2017 Yılında En İyi Hizmet Veren Belediye Hangisi ?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
e-gazete
  • Antalya Haber - Antalya Güncel - Antalya Son Dakika - Akdeniz  son dakika  - Akdeniz Haber - 27 Ocak 2016
KARİKATÜR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV
Günlük Dözviz Kurları Araçları Dailyforex.com tarafından sağlanmaktadır.